Szczęść Boże, Poniedziałek 19 Sierpień 2019

aktualia

ogłoszenia parafialne 18.8.2019

1. Dzisiaj XXI niedziela w ciągu roku.

Na sumie o godz. 10.30 będzie dziękczynienie za tegoroczne dary Boże z naszych pól, ogrodów, sadów i pasiek. Dlatego delegacje zgromadzą się o 10.30 przy krzyżu misyjnym, od którego rozpoczniemy dziękczynną liturgię za wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy naszej gminy.

2. Przez dwa tygodnie msze św. w soboty i niedziele, które będzie odprawiała ks. Leszek z Chojna. W sprawach koniecznych proszę się kontaktować przez Wojtka, naszego organistę.

3. Kościół sprzątały rodziny  Dariusza Paszyka, Marleny Olejniczak, Edwarda Raszewskiego, Stanisława Sobkowskiego i Pawła Raszewskiego. Następnie sprzątać będą za dwa tygodnie rodziny Lisińskich, Woźnych i Fojudów..

4. W dniach 18-25 sierpnia uroczystości odpustowe u Szamotuł Pani. Zachęcam do pielgrzymki rowerowej z Biezdrowa, która będzie 25 sierpnia w niedzielę. Pielgrzymi zgromadzą się przy kościele parafialnym o godz. 9.00, skąd wyruszą do Szamotuł.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY - 2019-09-01

1. Dzisiaj przypada 80-ta rocznica wybuchu II Wojny światowej. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich niewinnych ofiarach tego czasu.

2. W poniedziałek, 2 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny mszą św. o godz. 8.00  z udziałem dzieci, rodziców, katechetek i nauczycieli z naszej szkoły.

3. W środę nowenna do MBNP o 18.00.

4. W tym tygodniiu pierwszy czwartek, piatek i sobota miesiąca.

Porządek spowiedzi św.:

- w Biezdrowie wyjątkowo w środę, 4.09, w godz. 16.00-17.30;

- w Wartosławiu w czwartek w godz. 16.30-17.00, następnie msza św.;

- w piątek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Od środy do niedzieli Odpust w Lubaszu. Ks. Kustosz zaprasza do licznego udziału. Szczegółowy program odpustu na afiszu w kruchcie kościoła. Proszę się z nimi zapoznać.

6. Kościół i otoczenie powinny sprzątać rodziny Lisińskich, Fojudów i Woźnych.

W sobotę prosimy kolejnych pięć rodzin począwszy od rodziny Sławomira Andrzejewskiego.

7.Zapowiedzi przedślubne:

Magdalena Kaczmarek - panna - par. Biezdrowo i Maciej Teska - kawaler - par. św. Urszuli na Borku zap. 1.

Luiza Koput - panna - par. Biezdrowo i Mariusz Przybylski - kawaler - par. Otorowo zap. 1.

8.Wielki Odpust Biezdrowski  w dniach 12-15 września. Afisz z programem w gablocie ogłoszeń i na bilbordach.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.