Szczęść Boże, Piątek 6 Grudzień 2019

aktualia

ogłoszenia parafialne 1.12.2019

1. Obchodzimy pierwszą niedzielę adwentu i radośnie oczekujemy na Boże Narodzenie.

Po sumie wysłuchamy koncertu na nowych organach w wykonaniu p. Michała Dąbrowskiego,

który jest organistą w Bazylice mniejszej w Szamotułach.

Dzisiaj odpust św. Andrzeja Apostoła w Lutomiu.

2. W parafii św. Katarzynny we Wronkach rozpoczyna się dzisiaj katecheza przedmałżeńska

o godz. 19.30.

3. Roraty dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 18.00.

4. W środę nowenna do MBNP.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Porządek spowiedzi św.:

Wartosław - w czwartek 16.30-17.00;

Biezdrowo - w piątek 15.00-16.00.

6. W piątek, 6 grudnia uroczystość odpustowa ku czci naszego Patrona, św. Mikołaja o godz. 18.00.

Sumę z procesją będzie celebrował ks. Leszek Jan Marciniak z Chojna.

W procesji będą uczestniczyć dzieci z lampionami.

Nasz święty Patron przygotował dla dzieci po mszy św. słodkie niespodzianki.

Bardzo proszę, aby rodzice umożliwili dziecim udział w piątkowej uroczystości.

Na ten dzień Ks. Proboszcz udziela parafianom i gościom dyspensy od pokarmów mięsnych.

7. Kościół i otoczenie sprzątały następujące rodziny Wernerów, Frankowskich, Szczecińskich i Jarząbów.

Za tydzień o wykonanie tych prac prosimy rodziny Janusza Nowaka, Przemysława

Nowaka, Hennigów, Guciów i Walczaków.

8. Informuję, że ofiary na nowe organy można składać w kopertach na tacę lub wpłacić

na konto bankowe naszej Parafii. Mamy do zapłaty 24000 zł.

Dotąd wpłynęło 1000 zł - Bóg zapłać!!

9. W zakrystii można nabyć świece wigilijne - duże po 12zł, małe po 6zł, oraz opłatki - paczka 3 zł.

10. Za tydzień II niedziela Adwentu - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Przypada niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie - przed kościołem zbiorka na ten cel.

Odpust w Sierakowie.

11. Skarament chrztu świętego w grudniu w sobotę - 14 bm., i w uroczystość Narodzenia Pańskiego

- na sumie o 10.30.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.